Ова е гостиварецот кој си ја уби сопругата со секира во спалната соба

734

Монструмот кој со секира ја заклал сопругата во спалната соба е 65-годишниот Бајрам Ислами, од гостиварското село Страјане, пишува порталот „Pa Cenzurë“.

Утринава нешто пред седум часот сторителот ја зел секирата и во спалната соба крвнички ја удирал својата 60-годишна сопруга. Жртвата им подлегнала на повредите починала на местото на настанот.

Починатата со години трпела насилство од нејзиниот сопруг, а неколкупати пријавувала и во полиција, но сето останало само во форма на пријава.

Сторителот моментално е во бегство, а  полицијата трага по него.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.