Ова е убиениот руски пилот (ФОТО)

Ова е убиениот руски пилот

На социјалните мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанчев, пилотот за кој е потврдено дека го загуби животот при соборувањето на рускиот авион Су-24.

Румјанчев е името на пилот кој загина денес откако турски авиони го соборија рускиот, како што тврди Путин, на територија на Сирија.

pilot

Сергеј и неговиот колега успеале да се катапултираат од авионот, но како што се пофалија исламистите, тие пукале кон него пред тој со падобранот да слета на земја.

sergej3

sergej1

sergej2

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.