Оваа сабота основците и средношколците во училиште

205

Двете саботи, 16 и 30 март ќе бидат работни денови за основните и средните училишта. Ќе се одработуваат часови според распоред за понеделник и вторник. Ќе се одработува пропуштената настава од 21 и 22 јануари, кога поради загадениот воздух, учениците имаа продолжен распуст.

Дополнувањето на Календарот за организација и работа на основните училишта е објавено денеска во „Службен весник“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.