Овен сред градскиот плоштад, кај пасиштето вредно 560.000 евра

Несекојневна глетка за скопјани. Покрај тоа што на плоштадот „Македонија“ ги дочека пасиште, деновиве ги пречека и овен, пишува Република.

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ рече дека Град Скопје изминатиот период интензивно работеше на реконструкција и оплеменување на овој простор.

Кажа и дека цената за ова „зазеленување“ е 33 милиони денари, но брзо ја избриша бројката.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.