ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Р.Ц.(57) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Тој, во текот на 2022 година, на катастарска парцела во селото Елевци, во државна сопственост, со површина од 195,6 метри квадратни, без соодветна документација за градба издадена од надлежен државен орган изградил станбен објект со што се стекнал со противправна имотна корист.

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Р.Ц.(57) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“.

Тој, во текот на 2022 година, на катастарска парцела во селото Елевци, во државна сопственост, со површина од 195,6 метри квадратни, без соодветна документација за градба издадена од надлежен државен орган изградил станбен објект со што се стекнал со противправна имотна корист.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.