Пациент го нападнал директорот на болницата во Прилеп

230

38 годишен доктор од прилепската градска болница синоќа бил нападнато за време на дежурството од страна на 59 годишен пациент.

Нападот се случил околу 22 часот на ортопедското одделение и од МВР информираат дека се преземаат мреки за расчистување на случајот.

Докторите пред еден месец протестираа по серијата напади врз медицински персонал. Во низата напади ова е четврти случај на напад за помалку еден месец. Докторите бараат зголемување на мерките за безбедност.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.