Пад на температурите и пороен дожд

104

Времето во Македонија во неделата ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и со умерен до засилен североисточен ветер.

Врнежите ќе бидат обилни во западните делови од земјава.

Температурата ќе опадне за 4 до 5 степени во споредба со саботнитата.

Од понеделник следува период кога во попладневните часови ќе има локален дожд со појава на ретки грмежи. Поради јужното воздушно струење, дневните температури повторно ќе бидат во пораст. Извесно преодно стабилизирање на времето се очекува во вторник.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.