ВИДЕО: Падна камион врз него, за чудо преживеа

Брус Ван Ната бил тешко повреден откако падна камион врз него. По падот на камионот тежок 4.500 килограми, на Брус му биле скинати пет главни артерии, а не се очекувало дека ќе живее подолго од неколку часа.

Овој човек што за чудо преживеа, тврди дека видел два ангели што го држеле во тој миг. По несреќата му биле скинати пет главни артерии и не се очекувало дека ќе живее повеќе од неколку часа, меѓутоа по неговите зборови Бог чудесно го излекувал.

Погледнете ја приказната на овој човек во приложеното видео:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.