Падна кран од зграда во изградба во Кавадарци, по вторпат

Падна кран од зграда во изградба во Кавадарци. За среќа нема повредени, но направена е материјална штета, оваа информација за МИА ја потврди Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес.

Тој потврди исто така дека се работи за истата зграда, каде што пред извесен период исто така падна кран, а тогаш загинаа две лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.