Падна првиот снег на Копаоник

Падна првиот снег за оваа сезона во Србија, на Копаоник.

Можноста за врнежи од снег, во својата прогноза најавил професорот по географија и метеорологот, Марко Чубрило, кој пред една недела посочи дека може да има врнежи на повисоките делови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.