-2.2 C
Skopje
понеделник, јануари 24, 2022

Падна првиот снег на Пелистер

518

Ниските температури во Македонија, коишто деновиве се и минусни на повисоките места, го донесоа првиот есенски снег за оваа година.

Падна првиот снег на највисокиот врв на Баба планина – Пелистер, каде што температурите достигнаа и до 3 степени под нулата.

Се очекува ваквите температури во земјава да се задржат и во наредниот период.

Фото: Бабам Битола

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.