Падна првиот снег во Македонија

179

Денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. Ова го најави и Хидрометерелошкиот завод на Македонија.

Така првиот снег попладнево падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

Во пониските места се можни појави на слаб дожд попладнево.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.