Паднати гранки оштетиле два автомобили во Центар

109

Два автомобили биле оштетени од паднати гранки на дрво на улицата Дебарца во центарот на Скопје, кај Министерство за култура. Како што дознава Нетпрес, граѓаните кои што живеат на оваа улица имале поднесено барање до Општина Центар уште пред две години дрвото да се исече или да се поткастрат гранките поради опасност истите да паднат на улицата.

Од општината осанале глуви на барањето, па гранките не ги издржале последните временски неприлики во градот и се откорнале и ппаднале врз два паркирани автомобили.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.