28.8 C
Skopje
понеделник, јуни 17, 2024

Пандев до Османи: Смешен си господине и жален, гледај си политика! (ФОТО)

По победата на Македонија над Италија, Александар Трајковски, Енис Барди и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи.

Воедно, министерот Бујар Османи најави дека ќе им додели дипломатски пасоши на сите фудбалери ако обезбедат место на Мундијалот.

Во однос на тоа, реагираше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, кој му порача на Османи:
„Смешен си господине и жален, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат, за нив треба споменици а не пасоши“.