Пандев му испрати порака на Милевски да молчи по поразот од Бугарија (ФОТО)

Македонија загуби со 0-1 од Бугарија во Скопје и така го заврши настапот во Лигата на нации на третата позиција во групата 4.

Селекторот Благоја Милевски смета дека ова не треба никого да разочара затоа што сме на вистинскиот пат, но така не смета и поранешниот капитен и легенда на македонскиот фудбал Горан Пандев.

Пандев се јави на неговиот профил на Инстаграм и објави фотографија на која не кажа ниту еден збор, но притоа стави три емотикони кои значат „замолчи“.