Пандев објави емотивно видео – голем број фудбалски ѕвезди му коментираа

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев веќе три дена е тема во италијанските медиуми откако и официјално објави крај на кариерата.

Со Интер ги освои сите клупски трофеи, а со Македонија заигра на Европското првенство па затоа порачува дека нема за што да жали.

Освојувањето на Лигата на шампионите е нешто за што сонува секој фудбалер, јас тоа го направив со Интер.

Настапот со Македонија на Европското првенство исто така ми беше нешто за што сонував и со голот таму го направив само тој момент поубав“, истакна Пандев.

Неколку познати фудбалски имиња му коментираа и на објавата на социјалната мрежа на „Инстаграм“.

Гоче, кој веројатно е нашиот најдобар фудбалер во историјата, имаше блескава кариера играјќи за Интер, Наполи, Лацио, Џенова, Парма, Галатасарај. А, секако, круна на кариерата беше настапот со Македонија на последното ЕП.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)