Пандов: Петре освен за чашка, за ништо друго и не се фати

104

Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук статус испал тешки навреди спрема градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

„Петре, алкохоличар и пијандура, која Скопје и скопјани ќе ја паметат како убедливо најнеуспешен градоначалник во демократско Скопје.

Лешпер и лажовчина кој утепа цел градоначалнички мандат, за притоа да нема ниту еден единствен проект изработено со кој би оставил било каков белег на градот.

Еве секој еден нека си го постави прашањето, што направи оваа несреќа како „татко“ на градот за овие четри години? Џабе ќе се мачите, пошто нормално е да не ви текнува. Суратов освен за чашка, за ништо друго и не се фати“, напиша Пандов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.