Паничен напад принуди авион да слета во Атина

93

Патнички авион бил принуден да слета во Атина поради паничен напа на еден од патиците.

Сведоци изјавиле дека патникот стоел пред пилотската кабина и барал да влезе во неа, тврдејќи дека е механичар на авионот.

Членовите на екипажот и патниците успеале да го совладаат мажот, а авионот го сменил правецот и слетал во Атина. Останатите патници подоцна го продолжиле летот за Кипар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.