Пантер ја одби Барселона, потпиша нов договор со Партизан!

Најдобриот кошаркар на Партизан во изминатата сезона, Кевин Пантер беше на чекор да потпише со Барселона, меѓутоа Американецот ги одби милионите од Каталонија и потпиша нов договор со „црно-белите“.

Шпанските медиуми пишуваа дека Американецот ќе заработи шест милиони евра за две сезони во Барселона, односно двојно повеќе од платата која ја добиваше во Белград, но Пантер покажа дека не е сè во парите и реши да остане во Белград.

Пантер пристигна во српскиот гигант пред две години, а изминатата сезона го предводеше тимот до место меѓу најдобрите осум екипи во Евролигата, додека сезоната ја круниса со титула во АБА-лигата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.