Параглајдерска несреќа во Македонија- тешко повредена Русинка

99

Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.