Паричката за Бадник, се паднала кај премиерот

104

Премиерот Груевски денеска присуствуваше на рождествената литургија во Соборниот храм во Скопје. На граѓаните им посака, среќна, бериќетна и успешна година, а воедно посака и најголем број на нови работни места во оваа 2014 година.

Во неговото семсјтво, како што рече, на вчерашната Бадникова вечер паричката паднала кај него.

Mинатата година паричката во семејството на премиерот Груевски заврши кај неговата постара ќерка Анастасија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.