Париз: Девојката кое со своето момче држеа заложници, избегала

52

Жената, за која се смета дека е соучесник во убиството на полицаец во Париз и за држење заложници во супермаркет во Порт де Вансан, во источниот дел од Париз, избегала, соопшти портпаролот на полицијата за Си Ен Ен.

26-годишната Хајат Бумедин дејствувала заедно со терористот-киднапер Амеди Кулибали кој уби четворица заложници во продавницата.

Тој беше убиен при преземањето на полициските сили на продавницата, кога воедно избегала Хајат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.