Паста карбонара и слатки мафини денеска во Нетпрес кујната

246

Денеска во кујната на Нетпрес се готви вкусна паста карбонара и слатки мафини.

Потребно:

околу 100 гр  сланина

2 големи лажици маслиново масло

4 големи јајца

1 жолчка

околу две големи лажици пармезан

бибер и сол

1 пакување шпагети

Подготовка:

Ставете ги тестенините во тенџере со вода да се варат. Додека се приготвуваат шпагетите исечете ја сланината во мали тенки парчиња и испржете ја во маслиново масло се додека не ја смени бојата. Внимавајте, бидејќи сланината треба да остане мека, а не препржена.

Потоа, во еден сад изматете ги јајцата заедно со едната жолчка и додадете го пармезанот. Ставете бибер и сол по желба. Откако шпагетите ќе се сварат, исцедете ги и додадете ја смесата со јајца и пармезан. Ова добро измешајте го и уживајте!

Слатки мафини, радост за душа.

Потребно:

2 јајца

5 шолји шеќер

7 шолји брашно

2 шолји масло

1 пакетче прашок за печиво

1 лажиче екстракт од ванила

1/4 л кисело млеко или јогурт или млеко или кисела вода

Подготовка:

Земете еден голем сад, изматете ги јајцата со шеќерот. Ставете го маслото, па киселото млеко, па брашното. Матете со миксер. Додадете ги пецивото, ванилата и ванилиниот шеќер. Измешајте се убаво со миксер. Внимателно претурете од смесата во хартиените корпи. Ако немате хартиени корпи, ставете го тестото во претходно намрсени со маргарин и попрскани со брашно калапи. Внимателно претурете го филот во корпите или калапите, притоа внимавајќи да не ги преполните, колку и да сакате тоа да го направите, затоа што ќе претечат во текот на печењето. Во секое мафинче, брцнете по неколку вишни, претходно добро исцедени. Печете околу 30-35 минути во претходно добро загреана рерна на 250 целзиусови степени. Испечените мафини извадете ги од калапите и ставете ги на чинија да се оладат. Од оваа смеса излегуваат 24 мафини.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.