Павле Трајанов: Мој став е дека не треба да се брза со избори

83

Павле Трајанов вечерва со својата изјава при гостувањето на емисијата „Што не е јасно“ му заврте грб на СДСМ. Трајанов посочи дека не треба да се брза со избори, што се судира со ставот на СДСМ дека треба да има избори веднаш.

-Јас, тој е мој став дека не треба да се брза со избори. Независно од тоа што се најавува дека ќе има втор бран од корона вирусот. Ако се сега проценките, параметрите кажуваат дека состојбата се смирува треба да се посветат сите партии на натамошно активирање на бизнисот, да се врати житвотот во нормала“, нагласи Трајанов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.