Пазарџиите повторно протестираат- сообраќајот во колапс!

17

И ова утро центарот на градот повторно е блокиран поради протести на пазарџиите.

Моментално протестираат околу 30 пазарџии кај дирекцијата на Макпетрол, а сообраќајот е во колапс.

Пазарџиите инаку протестираат поради одлуката на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар”  кое минатата недела донесе одлука со која од 8-ми овој месец цените за паркинг за еден час на комерцијалните паркиралишта со кои стопанисува се зголемија за 20 денари.

Целта, како што појаснија, е да се намали бројот на паркирани возила во централното градско подрачје и да им овозможи на жителите похумани услови за живеење.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.