Педофил нападнал дете во Ѓорче

226

Полицијата трага по педофил на возраст од над 60 години, кој нападнал дете, вчера во скопската населба Ѓорче Петров, информираше МВР.

На 04.10.2018 година околу 19.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.Т. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 8.00 часот во населбата Ѓорче Петров неговото малолетно дете било пресретнато од непознато лице на возраст од околу 60-65 години. Според пријавеното, непознатиот извршил полов напад врз детето, велат од МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител. Се преземаат мерки и активности за расчистување на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.