Пејачки од Албанија во Тетовски локал без документи

46

Вчера полицијата во тетовското село Желино во локалот „Ерди босс“, спровеле контрола и при што затекнале три албански државјанки од Кукс кои немале документи и нелегално биле ангажирани како пејачки во локалот. Во локалот биле затекнати уште седум лица од различни градови во македонија кои нелегално работеле во објектот, соопштија од МВР.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.