Пелоси: Маските ќе бидат задолжителни во Претставничкиот дом

15

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси најави дека членовите и вработените ќе мора да носат заштитни маски за време на пандемијата со новио коронавирус.

На членовите на Претставничкиот дом ќе им биде дозволено да ги тргнат маските за време на обраќањето.

Во САД над 4,5 милиони луѓе се заразени со Ковид-19, од кои починаче 150.0000 лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.