Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавуваат дел од медиумите.

Засега не се познати детали кој сѐ е повикан на средбата, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите луѓе на партии од македонскиот и албанскиот блок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.