Пендаровски го чека предлогот за прогласување вонредна состојба

Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот профил на Фејсбук напиша дека доколку Собранието не се состане, претседателот на Собранието ќе го проследи владиниот предлог за прогласување вонредна состојба до него, по што ќе се обрати до јавноста.

-Во моментов имам информација дека предлогот на Влада на Република Северна Македонија за прогласување на вонредна состојба се подготвува и треба да биде доставен до Собранието. Доколку Собранието не се состане, претседателот на Собрание ќе го проследи предлогот до мене по што ќе се обратам до јавноста, напиша на ФБ претседателот Пендаровски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.