Пендаровски: Не знам дали ќе победам, сакам да ги видам резултати во недела

89

Во вечерната дебата Стево Пендаровски пред јавноста призна дека е свесен дека нема да победи на овие избори одговарајќи на прашање на еден од гостите во емисијата која прва земја би ја посетил ако стане претседател на Република Македонија.

-Не одам јас со помпезна политичка реторика дека јас ќе победам, дека ќе победам сигурно. И уште од сега да нарачуваме одела и музика, не сакам да учествувам во тоа. Јас сум бил и ќе останам политичар и не сакам да кажам уште сега како тоа ќе се прославува. Сакам прво да го слушнам гласот на народот, додаде Пендаровски.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.