Пендаровски за „францускиот предлог“ се сретна со лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и претседателот на Либерално-демократската партија Горан Милевски, партии кои се дел од владината коалиција.

На средбата се разговараше за актуелните политички случувања во земјата и за модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Македонија со Европската унија.

Лидерите на трите партии ги образложиле партиските согледувања за францускиот предлог, и ги истакнаа нивните загрижености во однос на ипредлогот, соопштуваат од кабниетот на Пендаровски, без поединости за содржината на разговорите со тројцата партиски лидери.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.