Пенезиќ во ТОП 3 според ЕХФ

112

Секое коло во рамките на Лигата на шампионите, ЕХФ избира најдобри три ракометарки.

Овојпат и ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ беше избрана помеѓу трите најдобри, што е сосема заслужен избор со оглед на тоа дека беше најдобар поединец кај нашиот ракометен шампион во дуелот со Турингер.

Покрај Пенезиќ, во топ 3 влегоа и Ана Грос од Меџ и голманката на Виборг, Де Соуза.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.