Перо Антиќ е нов претседател на МКФ

62

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Македонската Кошаркарска Федерација. Тој денеска немаше против кандидати бидејќи од битката се откажа досегашниот претседател Петар Наумовски и Владимир Темелковски.

Поранешниот член на НБА тимот на Атланта во следните четири години да биде предводник на македоската кошарка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.