22 C
Skopje
сабота, август 17, 2019

Перо Антиќ го суспендираше селекторот на репрезентацијата до 18 години

280

Новиот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ, изрече санкција за Михаил Наумовски, актуелниот селектор на кошаркарите до 18 години.

На првата прозивка се појавија двајца селектори. Наумовски како актуелен и Тони Симиќ како новоименуван, па настана мала тензија. Наумовски потоа излезе во јавноста со остри зборови кон новото раководство на КФМ.

Антиќ потенцира дека тој не е разрешен од функцијата селектор, туку само времено суспендиран.

Во продолжение го пренесуваме соопштението на претседателот на КФМ:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.