Пешак прегазен во Чаир

32

Пешак бил прегазен вчера околу 10 часот на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата „Благоја Паровиќ“.

-Патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Љ.(63) од Скопје, удрило во Р.Д.(79) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот кој бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.