Пешак тешко повреден во сообраќајка во Струмица

17

Пешак е потешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на улицата „Климент Охридски“ во Струмица.

Според полицијата, патничко возило „мерцедес“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од 45-годшниот В.Д. од село Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С.на 58 години од Струмица.

Повредениот бил пренесен во струмичката болница каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.