Пешевска: Барањата на граѓаните се и наши барања, поддршка за жртвите на „Јавна соба“

41

ПРОТЕСТ ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ НА ГРУПАТА “ЈАВНА СОБА” НА ТЕЛЕГРАМ!
БАРАЊАТА НА ГРАЃАНИТЕ, СЕ И НАШИ БАРАЊА!

Убав сончев ден за протести, бидејќи кога институциите не функционираат тогаш должност на граѓаните е да се организираат и да излезат на улиците да бараат правда и почитување на законите. Како граѓани на Република Македонија а потоа и како Пратеници избрани од граѓаните, излеговме денес да дадеме поддршка на протестот организиран од невладините организации за поддршка на жртвите од групата на телеграм и барање одговорност со цел никогаш во иднина да не се повтори креирање на ваква група и создавање на нови жртви!

Фејсбук статус на Жаклина Пешевска

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.