Пешевска: После свадба, тапани не се потребни, а СДСМ го прави тоа- Владата нема кредибилитет од народот, затоа се потребни избори!

56

СДСМ нема никаков план за иднината на Македонија. Нашиот народ кажал после свадба, тапани не се потребни, а СДСМ го прави тоа. Изгореа шумите па они тргнаа да купуваат пожарникарски возила и да вработуваат пожарникари, сега во ек на енергетска криза немаат никаков план ни визија. Владата на СДСМ нема кредибилитет од народот и затоа се потребни избори!, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.