Пешевски и Самак утре во работна посета на белгиската компанија „Ван Хол“

101
Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски и министерот без ресор, задолжен за привлекување странски инвестиции, Веле Самак, утре ќе остварат работна посета на белгиската компанија Ван Хол.

Средбата ќе се одржи во административната зграда на ТИРЗ Скопје 1.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.