Пешевски рече дека протестите беа резултат на случувањата во тој период

39

Поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски, денеска одговараше на прашања за случувањата од 2017 година.

Пешевски истакна дека не му е познато дека обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски на каков било начин биле поврзани со протестите.

-Протестите беа резултат на случувањата во тој период. Ги организираа разни граѓански здруженија. ВМРО-ДПМНЕ ги поддржуваше протстите, но немаше формална партиска одлука за такво нешто – објасни Пешевски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.