Пешевски во посета на Крушево

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти
Вицепремиерот задолжен за економски прашања  Владимир Пешевски денеска ќе ја посети општина Крушево, информираат од неговиот кабинет.
Пешевски ќе има средби со подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Агенцијата за катастар на недвижности и Агенцијата за вработување на Република Македонија, како и со претседателот на Советот на општина Крушево,  Нико Чонески.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.