Песков: Москва ќе ги анализира сите Руско-турски проекти

Москва ќе ги анализира сите Руско-турски проекти, вклучувајќи ја и изградбата на нуклеарната централа Акују во Турција, изјави претседателскиот портпарол Дмитриј Песков, јавува ТАСС, пренесува Нетпрес.

Засега не би сакал да дадам било какви коментари во врска со проектите (проектите во Турција), не можам да коментирам за тоа сега, рече Песков.

Но, тој истакна…