Пет лица погинаа во авионска несреќа во Аљаска

9

Пет лица погинаа кога мал патнички авион се урнал во руралниот дел на Аљаска. Сите лица кои биле во авионот погинале, јавија британските медиуми.

-Авионот се урнал под засега непознати околности, изјави портпаролот на американската Федерална авијација.

Несреќата се случила на 430 милји од Енкориџ, а авионот летал од Бетел до Кипник, на брегот на Берингово море.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.