Пет лица се повредени по судир на „астра“ и „туарег“вчера во кичевско

18

Синоќа на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.С. (62) од с. Манастирско Доленци, кичевско и патничко моторно возило „фолксваген туарег“ со италијански национални ознаки, управувано од Ф.Џ. (26) од с. Прегово, прилепско.

М.С се здобил со тешки телесни повреди, а Ф.Џ. и три сопатнички од неговото возило, Ф.С.(30), А.М.(21) и Ф.Џ.(57) се здобиле со телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.