Пет сириски државјани приведени кај Смоквица

127

Вчера во 03.45 часот на автопатот кај с.Смоквица, поради непријавен престој во РМ, од страна на УПС од ПС за БПСА-Демир Капија, приведени се пет државјани на Р.Сирија кои се превезувале со ПМВ „Рено Еспасе“ со француска регистарска ознака управувано од непознат возач кој при сопирањето го напуштил лице местото и се дал во бегство.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.