Петир: Македонија и Македонците да добијат власт што ќе ги сака барем пола од мене

126

Реагирајќи на објава на Твитер од хрватскиот новинар Иван Бродиќ, поранешната европратеничка Маријана Петир уште еднаш ја сподели својата љубов кон Македонија и македонскиот народ.

„Јас навистина ги сакам Македонија и македонскиот народ и се надевам дека наскоро ќе добијат власт што ќе ги сака барем половина од тоа што јас ги сакам“, твитна основачката и бивша шефица на Групата пријатели на Македонија во Европскиот парламент како одговор на постот на Бродиќ, кој удри по лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев.

 „Не само што неговата влада имаше политички затвореници, сега советниците на Зоран Заев и на Владата брутално ги напаѓаат политичките противници. Дали Андреј Пленковиќ и Владата на Хрватска ќе реагираат на ова? #ПрашувамЗаРоднина“, вели Бродиќ во својот коментар за нападот врз оперскиот пејач и носител на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, од советник на Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.