Петмина обвинители вршат увид во ковид центарот во Тетово – ЈО потврди дека има жртви

44

Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на лице место во модуларната ковид болница во Тетово каде што вечерва избувна пожар во кој има жртви чиј број се утврдува.

Во соопштението на обвинитеството се наведува дека во увидот се вклучени тројца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Тетово, на кои им се придружија уште двајца јавни обвинители од скопското јавно обвинителство.

Тимот од петмина обвинители, заедно со екипи од надлежните институции, ги преземаат сите дејствија во насока на утврдување на причините за настанатиот пожар.​

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.