Петмина од Тетово ќе одговараат за насилство

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ф.(19), А.Е.(24), А.Ј.(23), Б.Ш.(30) и С.С.(24),  сите од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

На 13.09.2021 во Тетово, пријавените физички нападнале две лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.