Петмина повредени во сообраќајка кај Струга

95

Пет лица се полесно повредени во директен судир на два автомобили на регионалниот пат Струга – Дебар, велат од СВР Охрид.

Несреќата се случила околу 21,30 часот кај местото викано Мороишки мост кога автомобил „опел“ со швајцарски таблички навлегол во спротивната коловозна лента и се судрил со автомобил „фиат“. Повредените во несреќата веднаш се пренесени во струшката општа болница од каде по санирањето на повредените се пуштени дома.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.